Je těžké říct, kdy vlastně vznikla kapela Prohibice. Původně to měla být punková kapela, kterou chtěl založit ambiciózní mladý punker Gusta. Domluvil se s Jiříkem (později známým jako Matásek), dalším ambiciózním mladíkem, že založí nejlepší kapelu všech dob. Bohužel dlouho zůstalo jen u slov a ještě bezejmenná imaginární kapela měla pouhé dva členy. Každého asi napadne, že takto se nedá moc hrát, navíc, když ani není kde. Nicméně takto to všechno začalo.
Zlom ve vývoji nastal o letních prázdninách roku 2007, kdy Matásek našel kýženou zkušebnu. Bylo načase jednat.
S Gustou nebyl problém, ten byl připraven kdykoliv nastoupit. Zpěváka našli v Davidovi, dlouholetém Matáskově kamarádovi. Na bicí měla hrát jedna mimopražská bubenice, kterou Matásek neznal osobně, ale byl s ní v kontaktu. V domnění, že už je kapela kompletní, zamluvila se zkušebna a mohlo se začít zkoušet. To už kapela opustila svůj původní záměr hrát punk a přesedlala na Oi!
Jenže bubenice se ukázala jako naprosto nespolehlivá osoba, a tak byla vyhozena ještě dřív, než s kapelou začala zkoušet. Začal hon na bubeníky přes všechny možné inzertní stránky. Dopadlo to bídně a už se zdálo, že se bubeník nesežene. Kritickou situaci vyřešil příchod Kachny, druhého kytaristy, který sice primárně problém nevyřešil (jen se náklady na jednoho člena za zkušebnu snížily), ale později přivedl svého kamaráda Toncka, který ačkoliv nikdy předtím paličky nedržel, se ukázal jako velký talent a o pár zkoušek později už solidně zvládal základní hru na bicí. To už můžeme mluvit o začátku Oi! kapely Prohibice.

Prohibice prožívala šťastné chvíle. Kapela fungovala perfektně a rychle se zlepšovala.
Bohužel pak nastala krize, která se ukázala jako zkouška loajality tvrdého jádra Prohibice. Kachna odešel z kapely a brzy po něm i Toncek. Kapela čítala znovu tři členy jako na začátku. Zdálo se to být beznadějné. Znovu kapela sháněla bubeníky a znovu a znovu jim štěstěna plivala do tváře. Když už se zdálo, že sehnat bubeníka bude ještě těžší než naučit Gustu neřvat v autobuse, vrátil se do kapely Toncek. Brzy poté převzala sóla po Kachnovi saxofonistka Terka a mohlo se zase zkoušet naplno.

Začátkem prázdnin 2008 odešel zpěvák David a místo něj se do kapely vrátil Kachna, tentokrát k mikrofonu. Od září se Prohibice vrací k původnímu zvuku, tedy s druhou kytarou (Kachna) a bez saxofonu (Terka).

V této sestavě odehrála Prohibice řadu koncertů a plánovala nahrání alba. Začátkem dubna 2009 však Kachna znovu odešel, takže následující koncerty hrála Prohibice ve třech (tzv. tvrdé jádro). Nahrávání se samozřejmě odložilo.
Na post druhé kytary zavítal do Prohibice začátkem letních prázdnin 2009 Krys, do té doby věrný člen Prohibice Army, takže podstatnou většinu písní už uměl, alespoň pasivně. Kapela také potřebovala sehnat kořena, který by jí pomáhal financovat velké výdaje na zkušebnu.

Ale ani Krys v Prohibici dlouho nevydržel. Domluvil se s kapelou, že po nahrání alba odejde. Mezitím s kapelou odehrál několik koncertů. Bohužel druhý výjezd mimo Prahu, konkrétně do Budějovic 8. ledna 2010, kvůli rozmarům počasí dopadl nešťastně. Kvůli hustému sněžení se posádka po několika hodinách jízdy nedostala ani přes polovinu cesty a uvízla ve dvou zácpách, takže se nakonec obrátila a jela zpět do Prahy.
Nahrávání prvního alba proběhlo v únoru 2010 ve spolupráci s Tomášem, šikovným zvukařem z Motoráje. Problémy začaly až s vydáním alba. Firma Printmedia, se kterou se Matásek dlouhodobě domlouval na zhotovení CD a bookletů, mu doslova napsala:

"Vzhledem k obsahu CD vám ho dělat nebudeme. Jsme zásadně proti jakékoliv formě rasismu."

Naštěstí firma a.DIGI.cz, kterou oslovil poté, žádnými předsudky a hloupostí netrpěla, takže vše proběhlo bez problémů a mnohem levněji, takže se cena alba ještě snížila. Dne 10. března 2010 album konečně vyšlo.

Od ledna 2011 zkouší Prohibice opět ve čtyřech - na místo druhé kytary přišel Michal, který se ukázal jako velmi šikovný kytarista. Během čtyř zkoušek se naučil všechny písně a svou spremiéru si odbyl ve velkém stylu na prvním zahraničním koncertě Prohibice - v Bratislavě.

Na konci roku 2011 se Prohibice rozhodla ukončit svou činnost. Důvodem byla neshoda v dalším hudebním zaměření skupiny. Odehrála poslední koncerty a na začátku nového roku se vrhla na nahrávání druhého a zároveň posledního alba, které vyšlo až 28. května 2012.

Tímto se s vámi Prohibice loučí.

Oi!